T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

Mrt

Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı´mızın kabulünün 94. yıl dönümünü coşkulu bir törenle kutladık. Mehmet Akif Ersoy´u da saygıyla andık. Üstadın söylediği gibi Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.

Şbt

13 Şubat Cuma günkü bayrak törenimize Belediye Başkanımız Sayın Hilmi TÜRKMEN,İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Zeki BIYIK, Belediye Meclis Üyemiz Sayın Esat KALAY ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY katıldılar. 

Şbt

Okul bahçesinde düzenlenen karne törenimizle 2014-2015 eğitim-öğretim yılının birinci yarıyılına veda ettik.

Ock

Okullar arası düzenlenen İstiklal Marşı´mızı Güzel Okuma Yarışması´nda okulumuz 3-C sınıfı öğrencisi Ebrar DÜGER ilkokullar kategorisinde ilk 7 okul arasına girmeyi başararak finalist olmuştur.

Ock

9 Ocak 2015 Cuma günü Kartal Cevizli´de bulunan Halk Ekmek Fabrikası´na okulumuzun 2/A ve 2/C öğrencilerinin katılımıyla gezi düzenlendi.

Ock

Okulumuz 4. sınıfları için Kandilli Rasathanesi, Trafik Eğitim Parkı ve Panorama 1453 Müzesine gezi düzenlendi.

Ara

Okulumuzda bu öğretim yılı uygulanmaya başlanan "Örnek Davranışlarda Yarışıyoruz" adlı projemizi Üsküdar Gazetesi ve Okulların Sesi gazeteleri haber yapmıştır.

Ara

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen şiir ve resim yarışmasında ödül alan öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Kas

Okul personelimiz ve misafirlerimizle birlikte güzel bir akşam yemeğiyle Öğretmenler Günümüzü kutladık. Nice yılları sağlık ve mutluluk içerisinde birlikte kutlamak dileğiyle...

Kas

Kurtuluş Savaşı´nın lideri, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün ölüm yıldönümü nedeniyle okul bahçemizde anma töreni düzenlendi.

Kas

Cumhuriyetimizin 91. kuruluş yıl dönümünü okulumuzda coşkulu bir törenle kutladık.

Eyl

Okul müdürümüz sayın Faik BELEN´in açılış konuşması ve ardından bayrak töreniyle okulumuz eğitim-öğretime başladı. Öğreciler büyük bir coşku ve sevinç içerisinde sınıflarına girdiler.

Tüm okul kadromuza, velilerimize ve öğrencilerimize önce sağlık sonra da başarı dolu bir yıl diliyoruz.