T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

Ara

May

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle, yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 4 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, nisan ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi.

Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlama etkinliğimiz de başarıyla devam etmektedir.

May

Türk sinemasının önde gelen isimlerinden Ediz Hun, okulumuzdaki sinema kulubünün ödül törenine katıldı. Ediz Hun, ödül töreni öncesinde yaptığı konuşmada kendisinin sinemaya nasıl başladığını anlattı. Ediz Hun´un konuşması ilgiyle izlendi. 

Katılımlarından dolayı Ediz Hun´a, sinema kulübümüzü çalıştıran Emre Bey ve ekibine, ödül törenine katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca sinema kulübüne katılarak bir yıl boyunca emek verip çalışan öğrencilerimize, onları bu konuda destekleyen Candan Öğretmen´imize de teşekkür ediyor,  ödül alan öğrencilerimzi tebrik ediyoruz.

Nis

Üsküdar Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Okul Sporları Kaymakamlık Kupası İlkokullararası Fiziksel Etkinlikler (İFET) yarışmalarında okulumuz  (2011 doğumlullar) 1.sınıflar takımı ilçe ikincisi olmuştur.Minik yavrularımızı ve kendilerini müsabakalara hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzun tüm öğrencilerinin katılımıyla birbirinden güzel gösterilerle coşku içinde kutlandı. Tören sonunda törene katılan öğrencilerimiz, okul bandomuzla mahallemizin sokaklarında tören yürüyüşü yaparak mahalle sakinlerimizi selamladılar. Törende görev alan sevgili öğrencilerimizle törenin hazırlanmasında emeği geçen veli ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Nis

1. Ordu Komutanlığı Askeri Bandosu okulumuzda mini bir konser verdi. Velilerimiz ve öğrencilerimiz askeri bandonun çalıp söylediği marşları coşku içinde dinlediler. Daha sonra okul bahçemizdeki etkinliğe katılan herkes bando eşliğinde büyük bir coşkuyla İstiklal Marşı´mızı söyledi.

1. Ordu Komutanlığı Askeri Bandosu mensuplarına bayrak törenimize katılımlarından dolayı  teşekkür ediyoruz.

Nis

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle, yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 4 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, mart ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlama etkinliğimiz de başarıyla devam etmektedir.

Nis

Kütüphaneler haftası sebebiyle 3B sınıf Selimiye Çocuk Kütüphanesine gitti. Öğrencilerimiz, Ogretmen-Sosyolog Çağla Gülses ile felsefe atölyesi ve  yaratıcı okuma etkinliğine katıldı.

Nis

Mihrimah Sultan Kütüphanesinin Kütüphaneler Haftası etkinliği olan Karagöz ve Hacivat 3A sınıfı tarafından ilgiyle izlendi.

Nis

Şemsipaşa ilkokulu Çanakkale Zaferi´mizin 103. yılını coşkuyla kutladı ve aziz şehitlerimizi minnetle anıp bir kez daha "ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!" dedi.

Nis

İstiklal Marşı´mızı Güzel Okuma Yarışması´na öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Öğretmenlerimz tarafından ön eleme sonucu finale kalan 9 öğrencimiz final yarışmasında performanslarını sergilediler. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize "Katılım Belgesi" verildi. Ayrıca öğretmenlerimizin seçimiyle 5 öğrencimiz yapılan törenle madalyalarını aldılar. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Nis

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle, yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 4 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, şubat ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlama etkinliğimiz de başarıyla devam etmektedir.

Mrt

18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle, sınırımız ötesinde hainlere karşı mücadele veren Kahraman Mehmetçiğimize destek vermek  ve sevgili yavrularımıza vatan, millet, bayrak sevgisini kavratabilmek amacıyla "Vatanımız Sevdamız Mehmetçik Canımız- Mehmetçiğimiz Minik Yüreklerimizde" sloganı ile başlatmış olduğumuz proje ile; Öğrencilerimiz Kahraman Mehmetçiğimize hitaben mektuplar yazdılar ve özel olarak tasarladıkları zarflarla velilerimizden ve öğretmenlerimizden  topladıkları  ve harçlıklarından kattıkları 2.200 TL parayı  Mehmetçik Vakfına gönderdiler. Öğrencilerimizin mektupları ile bağış makbuzu, Kahraman Mehmetçiğimize ulaştırılmak üzere Üsküdar Askerlik Şubesi Başkanlığına teslim edilmiştir.

Sevgili yavrularımızın bu gayretlerine verdiğiniz destekler için teşekkür eder,şükranlarımızı sunarız.

Sevgili yavrularımızla birlikte, yüreklerindeki vatan sevgisinin de büyümesi dileklerimizle...

Mrt

İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Sefa DEMİRYÜREK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN, Anadolu Yakası PTT Başmüdür Yardımcısı Sayın Servet ÖNDER´in katılımıyla okulumuzda PTT Genel Müdürlüğü aylık çocuk dergisi PTT Çocuk´un tanıtımı ve dağıtımı gerçekleştirildi.

Öğrencilerimiz Okulumuz Yayınlarından son çıkan “Çocuk Gülünce” isimli kitabımızıSn Kaymakamımıza,Sn İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve protokole imzalayarak takdim ettiler

Şbt

1-A sınıfı öğrencilerimiz 4.Üsküdar Kitap Fuarındaydılar.Okuma yazmayı yeni öğrenen küçük kitap kurtlarımız,harçlıkları ile öğretmenleri nezaretinde beğendikleri kitapları satın aldılar. Kitaplarla arkadaşlığınız ömür boyu sürsün sevgili çocuklar.İyi ki kitaplar var.