Haberler - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

Ediz Hun Okulumuzdaydı

Türk sinemasının önde gelen isimlerinden Ediz Hun, okulumuzdaki sinema kulubünün ödül törenine katıldı. Ediz Hun, ödül töreni öncesinde yaptığı konuşmada kendisinin sinemaya nasıl başladığını anlattı. Ediz Hun´un konuşması ilgiyle izlendi.  Katılımlarından dolayı Ediz Hun´a, sinema kulübümüzü çalıştıran Emre Bey ve ekibine, ödül törenine katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca sinema kulübüne katılarak bir yıl boyunca emek verip çalışan öğrencilerimize, onları bu konuda destekleyen Candan Öğretmen´imize de teşekkür ediyor,  ödül alan öğrencilerimzi tebrik ediyoruz.

Devamı

Miniklerimiz İlçe İkincisi

Üsküdar Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Okul Sporları Kaymakamlık Kupası İlkokullararası Fiziksel Etkinlikler (İFET) yarışmalarında okulumuz  (2011 doğumlullar) 1.sınıflar takımı ilçe ikincisi olmuştur.Minik yavrularımızı ve kendilerini müsabakalara hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Devamı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenimiz

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzun tüm öğrencilerinin katılımıyla birbirinden güzel gösterilerle coşku içinde kutlandı. Tören sonunda törene katılan öğrencilerimiz, okul bandomuzla mahallemizin sokaklarında tören yürüyüşü yaparak mahalle sakinlerimizi selamladılar. Törende görev alan sevgili öğrencilerimizle törenin hazırlanmasında emeği geçen veli ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Devamı

1. Ordu Askeri Bandosu Bayrak Törenimize Katıldı

1. Ordu Komutanlığı Askeri Bandosu okulumuzda mini bir konser verdi. Velilerimiz ve öğrencilerimiz askeri bandonun çalıp söylediği marşları coşku içinde dinlediler. Daha sonra okul bahçemizdeki etkinliğe katılan herkes bando eşliğinde büyük bir coşkuyla İstiklal Marşı´mızı söyledi. 1. Ordu Komutanlığı Askeri Bandosu mensuplarına bayrak törenimize katılımlarından dolayı  teşekkür ediyoruz.

Devamı

Mart Ayı Kitap Kurtlarımızı Tebrik Ediyoruz

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle, yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 4 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, mart ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlama etkinliğimiz de başarıyla devam etmektedir.

Devamı

3B Sınıfı Selimiye Çocuk Kütüphanesini Ziyaret Etti

Kütüphaneler haftası sebebiyle 3B sınıf Selimiye Çocuk Kütüphanesine gitti. Öğrencilerimiz, Ogretmen-Sosyolog Çağla Gülses ile felsefe atölyesi ve  yaratıcı okuma etkinliğine katıldı.

Devamı

3A Sınıfı Mihrimah Sultan Kütüphanesindeydi

Mihrimah Sultan Kütüphanesinin Kütüphaneler Haftası etkinliği olan Karagöz ve Hacivat 3A sınıfı tarafından ilgiyle izlendi.

Devamı

Çanakkale Zaferi´mizin 103. Yıldönümünü Kutlayıp Aziz Şehitlerimizi Minnetle Andık

Şemsipaşa ilkokulu Çanakkale Zaferi´mizin 103. yılını coşkuyla kutladı ve aziz şehitlerimizi minnetle anıp bir kez daha "ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!" dedi.

Devamı

İstiklal Marşı´mızı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

İstiklal Marşı´mızı Güzel Okuma Yarışması´na öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Öğretmenlerimz tarafından ön eleme sonucu finale kalan 9 öğrencimiz final yarışmasında performanslarını sergilediler. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize "Katılım Belgesi" verildi. Ayrıca öğretmenlerimizin seçimiyle 5 öğrencimiz yapılan törenle madalyalarını aldılar. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Devamı

Şubat Ayı Kitap Kurtlarımız Belgelerini Aldı

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle, yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 4 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, şubat ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlama etkinliğimiz de başarıyla devam etmektedir.

Devamı