Haberler - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

1. Ordu Askeri Bandosu Bayrak Törenimize Katıldı

1. Ordu Komutanlığı Askeri Bandosu okulumuzda mini bir konser verdi. Velilerimiz ve öğrencilerimiz askeri bandonun çalıp söylediği marşları coşku içinde dinlediler. Daha sonra okul bahçemizdeki etkinliğe katılan herkes bando eşliğinde büyük bir coşkuyla İstiklal Marşı´mızı söyledi. 1. Ordu Komutanlığı Askeri Bandosu mensuplarına bayrak törenimize katılımlarından dolayı  teşekkür ediyoruz.

Devamı

Mart Ayı Kitap Kurtlarımızı Tebrik Ediyoruz

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle, yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 4 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, mart ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlama etkinliğimiz de başarıyla devam etmektedir.

Devamı

3B Sınıfı Selimiye Çocuk Kütüphanesini Ziyaret Etti

Kütüphaneler haftası sebebiyle 3B sınıf Selimiye Çocuk Kütüphanesine gitti. Öğrencilerimiz, Ogretmen-Sosyolog Çağla Gülses ile felsefe atölyesi ve  yaratıcı okuma etkinliğine katıldı.

Devamı

3A Sınıfı Mihrimah Sultan Kütüphanesindeydi

Mihrimah Sultan Kütüphanesinin Kütüphaneler Haftası etkinliği olan Karagöz ve Hacivat 3A sınıfı tarafından ilgiyle izlendi.

Devamı

Çanakkale Zaferi´mizin 103. Yıldönümünü Kutlayıp Aziz Şehitlerimizi Minnetle Andık

Şemsipaşa ilkokulu Çanakkale Zaferi´mizin 103. yılını coşkuyla kutladı ve aziz şehitlerimizi minnetle anıp bir kez daha "ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!" dedi.

Devamı

İstiklal Marşı´mızı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

İstiklal Marşı´mızı Güzel Okuma Yarışması´na öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Öğretmenlerimz tarafından ön eleme sonucu finale kalan 9 öğrencimiz final yarışmasında performanslarını sergilediler. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize "Katılım Belgesi" verildi. Ayrıca öğretmenlerimizin seçimiyle 5 öğrencimiz yapılan törenle madalyalarını aldılar. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Devamı

Şubat Ayı Kitap Kurtlarımız Belgelerini Aldı

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle, yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 4 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, şubat ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlama etkinliğimiz de başarıyla devam etmektedir.

Devamı

Vatanımız Sevdamız Mehmetçik Canımız

18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle, sınırımız ötesinde hainlere karşı mücadele veren Kahraman Mehmetçiğimize destek vermek  ve sevgili yavrularımıza vatan, millet, bayrak sevgisini kavratabilmek amacıyla "Vatanımız Sevdamız Mehmetçik Canımız- Mehmetçiğimiz Minik Yüreklerimizde" sloganı ile başlatmış olduğumuz proje ile; Öğrencilerimiz Kahraman Mehmetçiğimize hitaben mektuplar yazdılar ve özel olarak tasarladıkları zarflarla velilerimizden ve öğretmenlerimizden  topladıkları  ve harçlıklarından kattıkları 2.200 TL parayı  Mehmetçik Vakfına gönderdiler. Öğrencilerimizin mektupları ile bağış makbuzu, Kahraman Mehmetçiğimize ulaştırılmak üzere Üsküdar Askerlik Şubesi Başkanlığına teslim edilmiştir. Sevgili yavrularımızın bu gayretlerine verdiğiniz destekler için teşekkür eder,şükranlarımızı sunarız. Sevgili yavrularımızla birlikte, yüreklerindeki vatan sevgisinin de büyümesi dileklerimizle...

Devamı

PTT Çocuk Dergisi Dağıtım ve Tanıtım Töreni Okulumuzda Yapıldı

İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Sefa DEMİRYÜREK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN, Anadolu Yakası PTT Başmüdür Yardımcısı Sayın Servet ÖNDER´in katılımıyla okulumuzda PTT Genel Müdürlüğü aylık çocuk dergisi PTT Çocuk´un tanıtımı ve dağıtımı gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz Okulumuz Yayınlarından son çıkan “Çocuk Gülünce” isimli kitabımızıSn Kaymakamımıza,Sn İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve protokole imzalayarak takdim ettiler

Devamı

İyi ki Kitaplar Var

1-A sınıfı öğrencilerimiz 4.Üsküdar Kitap Fuarındaydılar.Okuma yazmayı yeni öğrenen küçük kitap kurtlarımız,harçlıkları ile öğretmenleri nezaretinde beğendikleri kitapları satın aldılar. Kitaplarla arkadaşlığınız ömür boyu sürsün sevgili çocuklar.İyi ki kitaplar var.

Devamı