Haberler - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

PTT Çocuk Dergisi Dağıtım ve Tanıtım Töreni Okulumuzda Yapıldı

İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Sefa DEMİRYÜREK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN, Anadolu Yakası PTT Başmüdür Yardımcısı Sayın Servet ÖNDER´in katılımıyla okulumuzda PTT Genel Müdürlüğü aylık çocuk dergisi PTT Çocuk´un tanıtımı ve dağıtımı gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz Okulumuz Yayınlarından son çıkan “Çocuk Gülünce” isimli kitabımızıSn Kaymakamımıza,Sn İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve protokole imzalayarak takdim ettiler

Devamı

İyi ki Kitaplar Var

1-A sınıfı öğrencilerimiz 4.Üsküdar Kitap Fuarındaydılar.Okuma yazmayı yeni öğrenen küçük kitap kurtlarımız,harçlıkları ile öğretmenleri nezaretinde beğendikleri kitapları satın aldılar. Kitaplarla arkadaşlığınız ömür boyu sürsün sevgili çocuklar.İyi ki kitaplar var.

Devamı

Yorumsuz...

Devamı

İyi Tatiller Çocuklar

Sevgili yavrularımızın,siz değerli aileleriyle  birlikte esenlikler içinde bir tatil geçirmelerini dileriz.

Devamı

Aralık Ayı Kitap Kurtları Başarı Belgelerini Aldılar

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle,yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 4 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, Aralık ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlanır, bizim okulumuzda.Velilerimiz de çocukları ile birlikte her akşam ailecek en az 30 dakika süre ile, televizyonlarını kapatarak kitap okumaktadırlar.

Devamı

Harbiye Askeri Müzesini Ziyaret Ettik

4-A sınıfımız Sosyal Bilgiler dersinin Milli Mücadele dönemi konusunun son dersini Harbiye Askeri Müzesinde işlediler.

Devamı

Yerli Malı Yurdun Malı,Herkes Onu Kullanmalı

İmrahor Bostanında okulumuza ayrılan hobi bahçesinde öğrencilerimizle birlikte yetiştirmiş olduğumuz ıspnaklarımızı topladık.Topladığımız ıspanaklardan Ispanak yemeği ve ıspanaklı börekler yaptırıp afiyetle yedik.Böylece Tutum,Yatırım ve Yerli Malı Haftamızı  da kutladık.Ispanaklı börekleri yerken "p" sesini de öğrendi minik yavrularımız.

Devamı

3-B Sınıfımız Selimiye Çocuk Kütüphanesindeydiler

3-B sınıfı öğrencilerimiz ilçemiz Selimiye Çocuk Kütüphanesini ziyaret ettiler.Kütüphaneye üye oldular.Kitap okudular,oyun oynadılar.Çok eğlendiler.İyi ki kitaplar var.

Devamı

Kasım Ayının Kitap Kurtları Belgelerini Aldılar

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle,yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 4 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, Kasım ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlanır, bizim okulumuzda.Velilerimiz de çocukları ile birlikte her akşam ailecek en az 30 dakika süre ile, televizyonlarını kapatarak kitap okumaktadırlar.  Haftanın Örnek Sınıfı seçilen 2-A sınıfımızı da tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Devamı

2-A Sınfımız Enerji Müzesini Gezdi

2-A sınıfımız İstanbul Bilgi Üniversitesinin Santral Kampüsündeki Enerji Müzesini geziler.Enerji kaynaklarımızın neler olduğunu,elektirk olmasaydı yaşantımızın nasıl olacağını 100 yıllık elektrik üretim tesisini gezerek ve laboratuvarında görerek öğrendiler.

Devamı