Haberler - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

1.Dünya Savaşını Oyun Oynayarak Öğrendik

4-A sınıfı öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler dersi konusu "1.Dünya Savaşını" ve Matematik dersi konusu "Alan ölçülerini"  okulumuz oyun ve okuma sınıfında işlediler.Çok eğlendiler ve kolayca öğrendiler.

Devamı

Mehmet Akif Okulumuzda

Milli Şairimiz ve İstiklal Marşı´mızın şairi Mehmet Akif ERSOY´un anlatıldığı tek kişilik oyun okulumuza geldi.Oyunu çok beğendik. Mehmet Akif´in kim olduğunu daha iyi öğrendik.Ruhun şad olsun büyük insan.

Devamı

Dolmabahçe Sarayını Ziyaret Ettik

3.sınıflarımız Dolmabahçe Sarayını ve Denizcilik Müzesini ziyaret ettiler.

Devamı

1-A Sınıfı Öğreniyor, Öğrenirken Eğleniyor

Çocuklar elleriyle de birşeyler yaparak sabırla,dikkatle öğrenmeli.Kendi elinin ürününü tutkuyla ve hevesle inşa edebilmeli. İşte 1-A sınıfı öğrencilerimiz,kendi oyuncaklarını kendileri yaptılar. Keklerini Rabia teyzeleri.Hem yediler,hem öğrendiler, hem de eğlendiler.

Devamı

2.Sınıflarımız Kidzmondo Gezisinde Çok Eğlediler

 Kidzmondo´ya giden 2.sınıf öğrencilerimizin keyfine diyecek yoktu.

Devamı

Hayatta Başarının Yolu Kitap Okumaktan Geçer

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle,yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 4 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, Ekim ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlanır, bizim okulumuzda. Yeni başlatılan kitap okuma kampanyası ile, velilerimiz de çocukları ile birlikte her akşam ailecek en az 30 dakika süre ile, televizyonlarını kapatarak kitap okuyacaklar.

Devamı

4-A Sınıfından Haber Var

Okulumuz 4-A sınıfı Sultanahmet Türk İslam Eserleri Müzesine bir gezi düzenlediler. TEMA gönüllüsü olarak meşe palamutlarını diktiler. "Kaslarımız ve eklemlerimiz ile Destek ve hareket sistemimiz" konularını işlerken hem eğlendiler,hem de öğrendiler.  

Devamı

Özlüyoruz.Çok Çalışmak İçin Söz Veriyoruz.Saygı ve Minnetle Anıyoruz

“Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

Devamı

Okulumuz İzci Lideri Berna AKDAĞ Aytepe Kampına Katıldı

Okulumuz İzci Lideri Berna AKDAĞ eski ve yeni izcileri ile birlikte,3-5 Kasım tarihlerinde  Aytepe kampına katıldı.

Devamı

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin 94.yılını coşku içinde kutladık.

Devamı