Haberler - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

4-A Sınıfından Haber Var

Okulumuz 4-A sınıfı Sultanahmet Türk İslam Eserleri Müzesine bir gezi düzenlediler. TEMA gönüllüsü olarak meşe palamutlarını diktiler. "Kaslarımız ve eklemlerimiz ile Destek ve hareket sistemimiz" konularını işlerken hem eğlendiler,hem de öğrendiler.  

Devamı

Özlüyoruz.Çok Çalışmak İçin Söz Veriyoruz.Saygı ve Minnetle Anıyoruz

“Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

Devamı

Okulumuz İzci Lideri Berna AKDAĞ Aytepe Kampına Katıldı

Okulumuz İzci Lideri Berna AKDAĞ eski ve yeni izcileri ile birlikte,3-5 Kasım tarihlerinde  Aytepe kampına katıldı.

Devamı

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin 94.yılını coşku içinde kutladık.

Devamı

Artık Dikili Bir Fidemiz Var

Üsküdar Belediyesi tarafından mahallemize kazandırılan İmrahor Bostanından okulumuza tahsis edilen alana,öğrencilerimiz ilk tohumlarını ektiler.Yıl boyunca ekimi, sulaması,bakımı ve hasadı öğrencilerimizle birlikte yapılması planlanan sebze tohumlarının ilkini bu gün ektik.Soğan tohumu eken öğrencilerimiz hem bilgilendiler,hem de çok eğlendiler.Engin tarım bilgisiyle öğrencilerimize tohum ekmeyi öğreten ve bize yıl boyunca gönüllü klavuzluk edecek olan Orhan Amcamıza ve Üsküdar Belediyemize yürekten teşekkür ediyoruz.

Devamı

Karagöz Okulumuzda

İstanbul´un Fethi´nin konu edildiği "1453 Fatih ile Karagöz" isimli oyunu çok beğendik ve çok eğlendik.

Devamı

Hayvanları Koruma Günü

Okulumuz 1-A sınıfı öğrencilerimiz 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde,"Biz kedileri çok sever,bütün hayvanları şefkatle koruruz"  adlı etkinliklerini gerçekleştirdiler.Hayvansever öğrenclerimizi kutluyoruz.

Devamı

Okulumuzda Seçim Heyecanı Vardı

MEB Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereği 02/10/2017 tarihinde yapılan Okul Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimi gerçek bir demokrasi şöleni havasında geçti.4-A sınıfından Deniz EROL,Kuzey AKÇAY ,4-B sınıfından Elif ODAK ve Uğur Deniz YILDIZ´ın aday olduğu seçimlerin kazananı okulumuz  oldu.Okulumuz Öğrenci Meclisi Başkanlığına ise 4-B sınıfından Elif ODAK seçildi.Tüm öğrencilerimizi biz büyüklere vermiş oldukları demokrasi dersinden dolayı tebrik ediyor, yeni öğrenci başkanımız Elif ODAK´a  görevinde  başarılar diliyoruz.

Devamı

İlköğretim Haftasını Kutladık,Aziz Şehitlerimizi Unutmadık

İlköğretim Haftasını neşe içinde kutladık.Bu güzel vatanı bizlere emanet bırakan Başöğretmen Atatürk,kahraman ecdadımız ve aziz şehitlerimize; ülkemizin daha da gelişebilmesi ve her bakımdan dünyanın sayılı ülkeleri arasında olması için, büyüdüğümüzde ülkemize faydalı bir insan olabilmek için,derslerimize daha çok çalışacağımıza SÖZ VERDİK,SÖZ VERİYORUZ.

Devamı

Zil Çaldı, Neşemiz Yerine Geldi

  Okulumuzda yeni eğitim-öğretim yılı okula uyum eğitimi ile başladı.2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının sevgili yavrularımız ile  tüm öğretmen ve velilerimize başarı ve mutluluklar getirmesini diliyoruz.

Devamı