T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

Haz

Okulumuza ve sevgili yavrularımıza sahip çıktığınız ve desteklerinizi esirgemediğiniz için,  siz değerli velilerimize yürekten teşekkür eder, sevgili yavrunuzla ve ailenizle birlikte sağlık ve esenlikler içinde bir tatil geçirmenizi dilerim.      

May

Çocuk edebiyatına katkı sunmaya devam ediyoruz. Okulumuzun yedinci kitabı olan "Çocuk Gülünce" isimli öykü kitabımız çıktı.

Haz

Bizim okulumuzun son günleri ayrı bir keyiflidir.

May

Okulumuza getirilen şişme oyun parkurlarında öğrencilerimiz doyasıya eğlendiler.Teşekkürler müdür amca..

May

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Bilim Sanat Şenliğinde okulumuz standı büyük ilgi gördü.Özellikle okulumuz öğrencileri tarafından çıkarılan öykü,deneme ve şiir kitaplarımız ziyaretçlerin beğenisini topladı. 

Haz

2016-2017 eğitim öğretim yılının son  kitap kurtları olan, Mayıs ayı Kitap Kurtları yavrularımız  ile  İstaiklal Marşı´nın tamamını ezberleyen yavrularımıza başarı belgeleri okul müdürümüz tarafından verildi.

May

Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´mızı gurur ve çoşkuyla kutladık.

May

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle,yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 3 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, Nisan ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlanır, bizim okulumuzda.

May

Öğrencilerimiz geleneksel Türk el sanatlarımızdan ebru yapımını öğrendiler ve hem çok beğendiler,hem de çok eğlendiler.

May

Okulumuz izcileri TEMA vakfının geleneksel fidan dikim şenliğine katıldılar.Biz doğayı seviyor,çevremizi koruyoruz.

Nis

Gazi meclisimiz TBMM´nin açılışının 97.yılında,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gurur,çoşku ve neşe içinde kutladık.

Nis

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen "Gelecek Biziz" konulu resim yarışmasında 2-B sınıfı Öğrencimiz Bilal Musab KÖSE Üsküdar ikincisi olmuştur.Sevgili yavrumuzu tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

İlkokullar arası düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları ve Fiziksel Etkinlikler (İFET) müsabakalarında ayrı ayrı üçüncü olan okul takımlarımız madalya ve kupalarını aldılar.Üsküdar üçüncüsü olma başarısı gösteren okul takımlarında bulunan öğrencilerimizi ve takımlarını çalıştıran öğretmenlerimiz Yasemin GÜNEY ve Berna AKDAĞ´ı tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Ayrıca "Zeka ve Akıl Oyunları" yarışmasında Üsküdar 7.si olan okul takımımızda Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Nis

Çevre ve doğa dostu 4-A ve 4-B sınıfı öğrencilerimiz Türkiye Erozyonla Mücadele,Ağaçlandırma ve Doğal Varlıklarını Koruma Vakfı (TEMA) gönüllüsü oldular. 

Nis

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle,yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 3 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, Mart ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlanır, bizim okulumuzda.