T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ÜSKÜDAR - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

Nis

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen "Gelecek Biziz" konulu resim yarışmasında 2-B sınıfı Öğrencimiz Bilal Musab KÖSE Üsküdar ikincisi olmuştur.Sevgili yavrumuzu tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

İlkokullar arası düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları ve Fiziksel Etkinlikler (İFET) müsabakalarında ayrı ayrı üçüncü olan okul takımlarımız madalya ve kupalarını aldılar.Üsküdar üçüncüsü olma başarısı gösteren okul takımlarında bulunan öğrencilerimizi ve takımlarını çalıştıran öğretmenlerimiz Yasemin GÜNEY ve Berna AKDAĞ´ı tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Ayrıca "Zeka ve Akıl Oyunları" yarışmasında Üsküdar 7.si olan okul takımımızda Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Nis

Çevre ve doğa dostu 4-A ve 4-B sınıfı öğrencilerimiz Türkiye Erozyonla Mücadele,Ağaçlandırma ve Doğal Varlıklarını Koruma Vakfı (TEMA) gönüllüsü oldular. 

Nis

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle,yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 3 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, Mart ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlanır, bizim okulumuzda.

Mrt

53.Kütüphane Haftası kapsamında, öğrencilerimiz arasında kitap okuma farkındalığı oluşturmak adına toplu olarak hep birlikte okulumuz bahçesinde kitap okuduk.Ve biz bu etkinliği çok sevdik.

Mrt

Okulumuz imkanları ile yapılan Oyun ve Okuma Odası tüm öğrencilerimize hayırlı olsun.Laminat Parke döşemesini yaptıran velimiz Ömer ABDURRAHMANOĞLU´na ve perdelerimizi kendi dükkanında yaparak hediye eden velimiz Perdeci Cengiz YOKSUN´a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Mrt

Sosyal Bilgiler dersi "İyi ki Teknoloji Var" ve Fen Bilimleri dersi "Işık ve Ses Üniteleri" kapsamında 4.sınıf öğrencilerimizle Rahmi Koç Sanayi Müzesine düzenlediğimiz gezimizde hem öğrenmenin hem de eğlenmenin çoşkusunu yaşadık.

Mrt

Aziz ecdadımızı ve kahraman şehitlerimizi rahmet,minnet ve saygıyla andık.

Mrt

İstiklal Marşımızın TBMM´de milli marş olarak kabül edilişinin 96.yılını şanla şerefle kutlarken,milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY´u ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle andık.Okulumuzda düzenlenen İstiklal Marşı´nı Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri okul müdürümüz tarafından verildi.Birinciliği 4-A sınıfından Aylin BEDLEK alırken,İkinciliği yine aynı sınıftan Ayşe Berra KUŞ,Üçüncülüğü ise 4-B sınıfından Berra ARPA aldı.Nur TOKSOY,Defne AYKAYA ve Baran GELİR Mansiyon ödülüne layık görüldüler.Öğrencilerimizi bu güzel başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. 

Mrt

Üsküdar İlkokullar arası düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları müsabakalarında okulumuz Yakan Top Oyunu takımı rakiplerini geride bırakarak, 3´üncü olmayı başarmıştır.Okul takımımızı yarışmalara hazırlayan Yasemin GÜNEY ve Berna AKDAĞ öğretmenlerimize yürekten  teşekkür ederken, Üsküdar 3´üncüsü olan  okul takımımızı tebrik ediyoruz.

Mrt

2-A ve 2-B sınıflarımızın  TEMA Vakfı ile işbirliği yaparak başlatmış oldukları  Ağaç Kardeşliği Projesi bugün başladı.

Mrt

4-A sınıfı öğrencilerimiz Görsel Sanatlar dersinde yapmış oldukları çalışmalarını "Okulumuza Bahar Geldi" sergisi adı altında okulumuz girişinde sergilediler.Bu güzel başarılı çalışmalarından dolayı sevgili yavrularımızı tebrik ediyoruz.

Şbt

Öğretmenimiz  Berna AKDAĞ´ın okulumuzun tarihçesine ilişkin makalesi

Mrt

Bu yıl okula başlayan ve okuma yazmayı öğrenen 1. sınıf öğrencilerimiz, Legoland ve Sealife akvaryum gezisinde  çok eğlendiler.

Şbt

Üsküdar Belediyesi tarafından 3´üncüsü düzenlenen kitap fuarındaydık.Öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte kitap standlarını gezdiler,alış veriş yaptılar ve çok eğlendiler.İyi ki kitaplar var diyoruz ve biz kitapları çok seviyoruz.Üsküdar Belediyemize de çok teşekkür ediyoruz.