Haberler - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

İzcilerimiz Fidan Diktiler

Okulumuz izcileri TEMA vakfının geleneksel fidan dikim şenliğine katıldılar.Biz doğayı seviyor,çevremizi koruyoruz.

Devamı

Yaşasın 23 Nisan

Gazi meclisimiz TBMM´nin açılışının 97.yılında,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gurur,çoşku ve neşe içinde kutladık.

Devamı

Bilal Musab Üsküdar İkincisi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen "Gelecek Biziz" konulu resim yarışmasında 2-B sınıfı Öğrencimiz Bilal Musab KÖSE Üsküdar ikincisi olmuştur.Sevgili yavrumuzu tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Devamı

Şampiyonlar Kupalarını ve Madalyalarını Aldılar

İlkokullar arası düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları ve Fiziksel Etkinlikler (İFET) müsabakalarında ayrı ayrı üçüncü olan okul takımlarımız madalya ve kupalarını aldılar.Üsküdar üçüncüsü olma başarısı gösteren okul takımlarında bulunan öğrencilerimizi ve takımlarını çalıştıran öğretmenlerimiz Yasemin GÜNEY ve Berna AKDAĞ´ı tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca "Zeka ve Akıl Oyunları" yarışmasında Üsküdar 7.si olan okul takımımızda Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Devamı

Artık Biz de TEMA Gönüllüsüyüz

Çevre ve doğa dostu 4-A ve 4-B sınıfı öğrencilerimiz Türkiye Erozyonla Mücadele,Ağaçlandırma ve Doğal Varlıklarını Koruma Vakfı (TEMA) gönüllüsü oldular. 

Devamı

Mart Ayının Sevimli Kitap Kurtları Başarı Belgelerini Aldılar

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle,yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 3 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, Mart ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlanır, bizim okulumuzda.

Devamı

Biz Kitap Okumayı Çok Seviyoruz

53.Kütüphane Haftası kapsamında, öğrencilerimiz arasında kitap okuma farkındalığı oluşturmak adına toplu olarak hep birlikte okulumuz bahçesinde kitap okuduk.Ve biz bu etkinliği çok sevdik.

Devamı

Oyun ve Okuma Odamız Açıldı

Okulumuz imkanları ile yapılan Oyun ve Okuma Odası tüm öğrencilerimize hayırlı olsun.Laminat Parke döşemesini yaptıran velimiz Ömer ABDURRAHMANOĞLU´na ve perdelerimizi kendi dükkanında yaparak hediye eden velimiz Perdeci Cengiz YOKSUN´a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Devamı

Rahmi Koç Sanayi Müzesini Gezdik

Sosyal Bilgiler dersi "İyi ki Teknoloji Var" ve Fen Bilimleri dersi "Işık ve Ses Üniteleri" kapsamında 4.sınıf öğrencilerimizle Rahmi Koç Sanayi Müzesine düzenlediğimiz gezimizde hem öğrenmenin hem de eğlenmenin çoşkusunu yaşadık.

Devamı

Çanakkale Geçilmez

Aziz ecdadımızı ve kahraman şehitlerimizi rahmet,minnet ve saygıyla andık.

Devamı