Haberler - Şemsipaşa İlkokulu

Haberler

Bilim Sanat Şenliğinde Okulumuz Standı Büyük İlgi Gördü

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Bilim Sanat Şenliğinde okulumuz standı büyük ilgi gördü.Özellikle okulumuz öğrencileri tarafından çıkarılan öykü,deneme ve şiir kitaplarımız ziyaretçlerin beğenisini topladı. 

Devamı

Son Kitap Kurtları Başarı Belgelerini Aldılar

2016-2017 eğitim öğretim yılının son  kitap kurtları olan, Mayıs ayı Kitap Kurtları yavrularımız  ile  İstaiklal Marşı´nın tamamını ezberleyen yavrularımıza başarı belgeleri okul müdürümüz tarafından verildi.

Devamı

Yıl 1919, Mayıs´ın 19´u...O Geliyor!

Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´mızı gurur ve çoşkuyla kutladık.

Devamı

Hayatta Başarının Yolu Kitap Okumaktan Geçer

"Hayatta başarının yolu kitap okumaktan geçer" ilkesinden hareketle,yavrularımıza ilkokul sıralarından itibaren kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacı ile  okulumuzda 3 yıldır devam eden  "Sevimli Kitap Kurtlarını Arıyoruz" projesi kapsamında, Nisan ayı içerisinde her şubeden en fazla kitap okuyan üç öğrencimize "Sevimli Kitap Kurdu Başarı Belgeleri" verildi. Ayrıca her sabah ders başlamadan önce, 08.45-09.00 arası 15 dakika kitap okuyarak güne başlanır, bizim okulumuzda.

Devamı

Ebruli Günler

Öğrencilerimiz geleneksel Türk el sanatlarımızdan ebru yapımını öğrendiler ve hem çok beğendiler,hem de çok eğlendiler.

Devamı

İzcilerimiz Fidan Diktiler

Okulumuz izcileri TEMA vakfının geleneksel fidan dikim şenliğine katıldılar.Biz doğayı seviyor,çevremizi koruyoruz.

Devamı

Yaşasın 23 Nisan

Gazi meclisimiz TBMM´nin açılışının 97.yılında,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gurur,çoşku ve neşe içinde kutladık.

Devamı

Bilal Musab Üsküdar İkincisi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen "Gelecek Biziz" konulu resim yarışmasında 2-B sınıfı Öğrencimiz Bilal Musab KÖSE Üsküdar ikincisi olmuştur.Sevgili yavrumuzu tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Devamı

Şampiyonlar Kupalarını ve Madalyalarını Aldılar

İlkokullar arası düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları ve Fiziksel Etkinlikler (İFET) müsabakalarında ayrı ayrı üçüncü olan okul takımlarımız madalya ve kupalarını aldılar.Üsküdar üçüncüsü olma başarısı gösteren okul takımlarında bulunan öğrencilerimizi ve takımlarını çalıştıran öğretmenlerimiz Yasemin GÜNEY ve Berna AKDAĞ´ı tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca "Zeka ve Akıl Oyunları" yarışmasında Üsküdar 7.si olan okul takımımızda Başarı Belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Devamı

Artık Biz de TEMA Gönüllüsüyüz

Çevre ve doğa dostu 4-A ve 4-B sınıfı öğrencilerimiz Türkiye Erozyonla Mücadele,Ağaçlandırma ve Doğal Varlıklarını Koruma Vakfı (TEMA) gönüllüsü oldular. 

Devamı